jurajska kraina telefon +48 12 380 10 61
mapa strony MAPA STRONY

Instytucje

instytucje_arimr instytucje_malsiec instytucje_minrol logo_gw logo_unia logo_fapa_ok

Newsletter

Bądź na bieżąco:
Liczba odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin

Turystyka

 

_DSC0556

 

Obszar LGD „Jurajska Kraina” jest bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym. Większość terenu wchodzi w skład zachwycającej krajobrazem i bogactwem zabytków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Znajdują się tutaj jedne z najbardziej znanych obiektów Jury, takie jak Maczuga Herkulesa, Brama Krakowska, Jaskinia Łokietka, czy wreszcie przepięknie usytuowany i doskonale zachowany zamek w Pieskowej Skale. Leżący w dolinie Prądnika Ojców stanowi centrum Ojcowskiego Parku Narodowego, a ruiny tamtejszego zamku, podobnie jak obiekt w Pieskowej Skale, należą do słynnego „Szlaku Orlich Gniazd”.

W skład obszaru Jury Krakowsko-Częstochowskiej wchodzą gminy: Skała, Sułoszowa, Jerzmanowice-Przeginia oraz część gminy Iwanowice. Teren ów odznacza się nie tylko wyjątkowym pięknem przyrody, ale także bogactwem oznakowanych szlaków turystycznych – pieszych i rowerowych. To wymarzone miejsce dla osób preferujących czynny wypoczynek. Znajduje się tu ponadto szereg cennych zabytków i ciekawych miejsc.

Obszar LGD „Jurajska Kraina” to doskonałe miejsce na aktywne spędzenie wolnego czasu. Coraz bardziej popularna staje się turystyka weekendowa i krótkie urlopy, które mieszkańcy miast chętnie spędzają w ich pobliżu. Dzięki swojemu usytuowaniu gminy LGD są jednym z miejsc docelowych weekendowych wycieczek dla mieszkańców Krakowa, miast GOP, Częstochowy oraz Kielc.

 

mapa

Instytucje

instytucje_arimr instytucje_malsiec instytucje_minrol logo_gw logo_unia logo_fapa_ok

Newsletter

Bądź na bieżąco:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress