jurajska kraina telefon +48 12 380 10 61
mapa strony MAPA STRONY

Instytucje

instytucje_arimr instytucje_malsiec instytucje_minrol logo_gw logo_unia logo_fapa_ok

Newsletter

Bądź na bieżąco:
Liczba odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin

NORDIC WALKING

 

NORDIC WALKING to połączenie marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnych kijków do NORDIC WALKING, których umiejętne używanie angażuje do pracy mięśnie górnej połowy naszego ciała. Całość przypomina narciarstwo biegowe w połączeni z chodem sportowym. Podczas marszu z kijkami, przy prawidłowej technice, uruchomiamy około 90% mięśni naszego ciała. NORDIC WALKING to sport dla nas wszystkich bez ograniczeń wiekowych.

 

Projekt współpracy „Nordic Walking Park na Jurze” Celem ogólnym tego projektu współpracy jest rozwój turystyki aktywnej i kulturowej w oparciu o lokalne zasoby przyrodniczo-kulturowe poprzez stworzenie jednolitego ciągu szlaku parków Nordic Walking obejmującego obszar sześciu gmin położonych na terenie dwóch LGD – „Jurajska Kraina” oraz „Zdrój” tj. Iwanowic, Jerzmanowic-Przegini, Skały, Słomnik, Sułoszowej i Krzeszowic. Realizacja projektu wpłynie na zwiększenie ilości osób aktywnie wypoczywających poprzez uprawianie sportu i aktywną rekreację, zwiększenie ilości turystów, a także urozmaicenie oferty turystyczno-rekreacyjnej poprzez oferowanie dużej ilości oznakowanych tras turystycznych.

 

W ramach projektu, zostało wytyczone, oznakowane i poddane certyfikacji 6 Nordic Walking Park niespełna 200km tras oraz zostało przeszkolonych 12 osób (po 2 osoby z każdej gminy) na instruktora Nordic Walking. Projekt ma w sposób nowatorski wnieść zmiany podejścia do sposobu wykorzystania posiadanych zasobów przyrodniczych i kulturowych poprzez rozwój turystyki aktywnej i kulturowej na bazie certyfikowanych tras Nordic Walking, jako autorskiego projektu kumulującego trasy o różnej trudności i długości połączone w precyzyjnie stworzoną sieć, co jest rozwiązaniem innowacyjnym niestosowanym dotychczas na obszarach partnerskich LGD.

 

 

 

Instytucje

instytucje_arimr instytucje_malsiec instytucje_minrol logo_gw logo_unia logo_fapa_ok

Newsletter

Bądź na bieżąco:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress