jurajska kraina telefon +48 12 380 10 61
mapa strony MAPA STRONY

Instytucje

instytucje_arimr instytucje_malsiec instytucje_minrol logo_gw logo_unia logo_fapa_ok

Newsletter

Bądź na bieżąco:
Liczba odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin

TRASY

W ramach projektu Nordic Walking Park na Jurze zostało wytyczone, oznakowane i poddane certyfikacji 6 Nordic Walking Park niespełna 200km tras oraz zostało przeszkolonych 12 osób (po 2 osoby z każdej gminy) na instruktora Nordic Walking.

Projekt wykorzystuje walory przyrodnicze obszaru LGD Jurajska Kraina poprzez wytyczenie certyfikowanych tras Nordic Walking, o różnej trudności i długości połączone w precyzyjnie stworzoną sieć, co jest rozwiązaniem innowacyjnym niestosowanym dotychczas na obszarach partnerskich LGD.

 


 

Nordic Walking Park „Gmina Iwanowice”                                                         CZYTAJ WIĘCEJ >>>

to sieć tras do uprawiania nordic walkingu, wytyczonych na obszarze działania Stowarzyszenia LGD „Jurajska Kraina”. W skład Parku wchodzą 2 trasy: zielona– pętla o długości 6,0 km i czarna – pętla o długości 16,8 km. Wejście na trasy zlokalizowane jest na parkingu przed Urzędzie Gminy w Iwanowicach . Trasy poprowadzone są chodnikami, drogami asfaltowymi i gruntowymi oraz leśnymi ścieżkami. Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz punkty pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne i pokrywają się na pewnym odcinku. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu. Oferta skierowana jest zarówno do entuzjastów nordic walkingu, jak i do biegaczy, rowerzystów czy narciarzy biegowych. Bliźniacze Nordic Walking Parki wytyczono w ramach Projektu Współpracy pn. „Nordic Walking Park na Jurze” na obszarze działania LGD „Jurajska Kraina” i LGD „Zdrój”. Pięć pozostałych Nordic Walking Parków zlokalizowano na terenie Gmin: Jerzmanowice-Przeginia, Krzeszowice, Słomniki, Skała i Sułoszowa. Łączna długość wszystkich sześciu Parków wraz ze szlakami łącznikowymi, które tworzą „Nordic Walking Park na Jurze” wynosi niespełna 200 kilometrów tras. Nordic Walking Park „Gmina Iwanowice” połączono szlakiem łącznikowym umożliwiającym przejście na trasy sąsiedniego Nordic Walking Park „Gmina Słomniki” i Nordic Walking Park „Gmina Skała”.

 


 

Nordic Walking Park „Gmina Jerzmanowice-Przeginia”                             CZYTAJ WIĘCEJ >>>

to sieć tras do uprawiania nordic walkingu, wytyczonych na obszarze działania Stowarzyszenia LGD „Jurajska Kraina”. W skład Parku wchodzą 3 trasy: zielona – pętla o długości 2,4 km; czerwona – pętla o długości 9,2 km i czarna – pętla o długości 19,4 km. Wejście na trasy zlokalizowane jest na parkingu przed Urzędem Gminy w Jerzmanowicach. Trasy poprowadzone są chodnikami, drogami asfaltowymi i gruntowymi oraz leśnymi ścieżkami. Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz punkty pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne i pokrywają się na pewnym odcinku. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu. Oferta skierowana jest zarówno do entuzjastów nordic walkingu, jak i do biegaczy, rowerzystów czy narciarzy biegowych. Bliźniacze Nordic Walking Parki wytyczono w ramach Projektu Współpracy pn. „Nordic Walking Park na Jurze” na obszarze działania LGD „Jurajska Kraina” i LGD „Zdrój”. Pięć pozostałych Nordic Walking Parków zlokalizowano na terenie Gmin: Iwanowice, Skała, Krzeszowice, Słomniki i Sułoszowa. Łączna długość wszystkich sześciu Parków wraz ze szlakami łącznikowymi, które tworzą „Nordic Walking Park na Jurze” niespełna 200 kilometrów tras. Nordic Walking Park „Gmina Jerzmanowice-Przeginia” połączono szlakiem łącznikowym umożliwiającym przejście na trasy sąsiedniego Nordic Walking Park „Gmina Sułoszowa” i Nordic Walking Park „Dolina Eliaszówki i Racławki”.

 


 

 Nordic Walking Park „Gmina Skała”                                                                   CZYTAJ WIĘCEJ >>>

to sieć tras do uprawiania nordic walkingu, wytyczonych na obszarze działania Stowarzyszenia LGD „Jurajska Kraina”. W skład Parku wchodzą 3 trasy: zielona – pętla o długości 6,2 km; czerwona – pętla o długości 10,7 km i czarna – pętla o długości 11,6 km. Wejście na trasy zlokalizowane jest na parkingu przed Zespołem Szkół w Skale. Trasy poprowadzone są chodnikami, drogami asfaltowymi i gruntowymi oraz leśnymi ścieżkami. Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz punkty pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne i pokrywają się na pewnym odcinku. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu. Oferta skierowana jest zarówno do entuzjastów nordic walkingu, jak i do biegaczy, rowerzystów czy narciarzy biegowych. Bliźniacze Nordic Walking Parki wytyczono w ramach Projektu Współpracy pn. „Nordic Walking Park na Jurze” na obszarze działania LGD „Jurajska Kraina” i LGD „Zdrój”. Pięć pozostałych Nordic Walking Parków zlokalizowano na terenie Gmin: Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Krzeszowice, Słomniki i Sułoszowa. Łączna długość wszystkich sześciu Parków wraz ze szlakami łącznikowymi, które tworzą „Nordic Walking Park na Jurze” wynosi niespełna 200 kilometrów tras. Nordic Walking Park „Gmina Skała” połączono szlakiem łącznikowym umożliwiającym przejście na trasy sąsiedniego Nordic Walking Park „Gmina Sułoszowa” i Nordic Walking Park „Gmina Iwanowice”.

 


 

Nordic Walking Park „Gmina Sułoszowa”                                                          CZYTAJ WIĘCEJ >>>

to sieć tras do uprawiania nordic walkingu, wytyczonych na obszarze działania Stowarzyszenia LGD „Jurajska Kraina”. W skład Parku wchodzą 3 trasy: zielona – pętla o długości 4,1 km; czerwona – pętla o długości 10,4 km i czarna – pętla o długości 10,9 km. Wejście na trasy zlokalizowane jest na parkingu u podnóża Zamku w Pieskowej Skale. Trasy poprowadzone są chodnikami, drogami asfaltowymi i gruntowymi oraz leśnymi ścieżkami. Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz punkty pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne i pokrywają się na pewnym odcinku. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu. Oferta skierowana jest zarówno do entuzjastów nordic walkingu, jak i do biegaczy, rowerzystów czy narciarzy biegowych. Bliźniacze Nordic Walking Parki wytyczono w ramach Projektu Współpracy pn. „Nordic Walking Park na Jurze” na obszarze działania LGD „Jurajska Kraina” i LGD „Zdrój”. Pięć pozostałych Nordic Walking Parków zlokalizowano na terenie Gmin: Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Krzeszowice, Skała i Słomniki. Łączna długość wszystkich sześciu Parków wraz ze szlakami łącznikowymi, które tworzą „Nordic Walking Park na Jurze” wynosi niespełna 200 kilometrów tras. Nordic Walking Park „Gmina Sułoszowa” połączono szlakiem łącznikowym umożliwiającym przejście na trasy sąsiedniego Nordic Walking Park „Gmina Jerzmanowice-Przeginia” i Nordic Walking Park „Gmina Skała”.

 


 

 

Nordic Walking Park „Gmina Słomniki”                                                         CZYTAJ WIĘCEJ >>>

to sieć tras do uprawiania nordic walkingu, wytyczonych na obszarze działania Stowarzyszenia LGD „Jurajska Kraina”. W skład Parku wchodzą 3 trasy: zielona – pętla o długości 3,4 km; czerwona – pętla o długości 6,2 km i czarna – pętla o długości 9,9 km. Wejście na trasy zlokalizowane jest w punkcie edukacyjnym Nadleśnictwa Miechów w miejscowości Goszcza. Trasy poprowadzone są gruntowymi duktami oraz leśnymi ścieżkami. Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz punkty pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne i pokrywają się na pewnym odcinku. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu. Oferta skierowana jest zarówno do entuzjastów nordic walkingu, jak i do biegaczy, rowerzystów czy narciarzy biegowych. Bliźniacze Nordic Walking Parki wytyczono w ramach Projektu Współpracy pn. „Nordic Walking Park na Jurze” na obszarze działania LGD „Jurajska Kraina” i LGD „Zdrój”. Pięć pozostałych Nordic Walking Parków zlokalizowano na terenie Gmin: Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Krzeszowice, Skała i Sułoszowa. Łączna długość wszystkich sześciu Parków wraz ze szlakami łącznikowymi, które tworzą „Nordic Walking Park na Jurze” wynosi niespełna 200 kilometrów tras. Nordic Walking Park „Gmina Słomniki” połączono szlakiem łącznikowym umożliwiającym przejście na trasy sąsiedniego Nordic Walking Park „Gmina Iwanowice”.

 

Instytucje

instytucje_arimr instytucje_malsiec instytucje_minrol logo_gw logo_unia logo_fapa_ok

Newsletter

Bądź na bieżąco:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress