jurajska kraina telefon +48 12 380 10 61
mapa strony MAPA STRONY

Instytucje

instytucje_arimr instytucje_malsiec instytucje_minrol logo_gw logo_unia logo_fapa_ok

Newsletter

Bądź na bieżąco:
Liczba odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin

APLIKACJA / LINKI

Koncepcja NORDIC WALKING PARK® (N.W.P.) powstała w ramach działań Stacji Zdrowie i Polskiej Federacji Nordic Walking. Jest ona równocześnie owocem burzliwych narad i przemyśleń trenerów, instruktorów i osób chodzących z kijami. Na potrzeby N.W.P. stworzony został przez Stacje Zdrowie autorski program tworzenia Parków Nordic Walking. Został on zatwierdzony przez Polską Federację Nordic Walking. Oznacza to, że wszystkie oficjalne parki N.W.P. w Polsce będą certyfikowane w oparciu o szczegółowe kryteria.
Trzon przyszłej sieci szlaków stanowić mają trasy zlokalizowane w obrębie NORDIC WALKING PARK®. Nie wyklucza to również wytyczenia kolejnych tras w innych rejonach.
Proponujemy, aby Park tworzyły trasy o różnej długości i stopniu trudności dostosowanej do zróżnicowanego poziomu jej użytkowników. Jedną z głównych zalet NORDIC WALKING PARK® jest to, że trasy stanowią sieć – mają punkty wspólne, pokrywają się lub krzyżują. Umożliwia to tym samym dowolne wydłużanie lub skracanie przejść lub zmiany kierunku marszu.
W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie ofertą, a w szczególności Projektami Współpracy pomiędzy Lokalnymi Grupami Działania, proponujemy Państwu utworzenie Nordic Walking Park na terenie każdej gminy leżącej na obszarze działania LGD. Trasy o szacunkowej długości 3, 6, 9 i 12 kilometrów zlokalizowane w poszczególnych gminach, zostaną „spięte” trasami łącznikowymi (o średniej długości ok. 10km). Dzięki temu wszystkie NORDIC WALKING PARK® zrealizowane w ramach danego projektu współpracy, pokryją siecią tras Nordic Walking obszar Działania poszczególnych LGD.

Więcej na stronie:         http://www.stacja-zdrowie.pl

 

Warto też odwiedzać Serwis społecznościowy z trasami CzasNaMarsz.pl, gdzie poznamy historię NORDIC WALKING, wskazania i przeciwwskazania do uprawiania Nordic Walking, sprzęt, treningi…

Więcej na stronie:        http://www.czasnamarsz.pl

Instytucje

instytucje_arimr instytucje_malsiec instytucje_minrol logo_gw logo_unia logo_fapa_ok

Newsletter

Bądź na bieżąco:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress