ul. Szkolna 4,
32-043 Skała

+48 12 380 10 61
biuro@jurajskakraina.pl

Relacja – Bieg niepodległości 2018

.

relacja biegniepodleglosci2018

10 listopada 2018 roku Lokalna Grupa Działania "Jurajska Kraina" jako współorganizator wydarzenia uczestniczyła w Biegu Niepodległości 2018 organizowanym przez dwie gminy członkowskie Iwanowice i Słomniki. Całe przedsięwzięcie odbyło się na terenie kompleksu leśnego Goszcza-Polanowice (dojazd od strony miejscowości Zalesie). Celem wydarzenia była popularyzacja biegania jako formy rekreacji fizycznej, propagowanie zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej, integracja środowiska biegowego, promocja leśnych terenów Gminy Iwanowice oraz Gminy Słomniki oraz uczczenie 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bieg odbył się na dwóch dystansach – czterech i pół kilometrów (marszobieg) i dziesięciu kilometrów (bieg główny). Obie trasy poprowadzone zostały leśnymi ścieżkami przez malowniczy kompleks Goszcza-Polanowice. Warto nadmienić, że lokalizacja nie była przypadkowa. Jest to teren chętnie wykorzystywany do aktywnego wypoczynku przez mieszkańców pobliskich miejscowości, ale też często odwiedzają go turyści z pobliskiej aglomeracji krakowskiej. Na terenie kompleksu utworzony został przez LGD "Jurajska Kraina" Nordic Walking Park Słomniki w ramach projektu współpracy.

Łącznie w biegu wystartowało przeszło 300 uczestników. Każdy mógł spróbować swoich sił. W biegu wzięli udział zarówno zawodowi biegacze jak i amatorzy. Nad sprawnym przebiegiem biegu czuwała profesjonalna firma mierząca czas - ProTimer, na stronie której uczestnicy mogą sprawdzić swoje wyniki. Każdy uczestnik, który przekroczył linię mety otrzymał pamiątkowy medal oraz pakiet biegacza. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach organizatorzy dodatkowo przewidzieli nagrody w postaci karnetów na basen i wiele innych.

Cieszymy się, że możemy wspierać wydarzenia, które są zbieżne z naszymi celami. Tego typu przedsięwzięcia są dla Nas inspiracją i możliwością wypracowania najlepszych rozwiązań aktywizujących lokalną społeczność.

Fotorelacja z wydarzenia (fot. Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach):