ul. T. Kościuszki 64,
32-090 Słomniki

+48 12 380 10 61
biuro@jurajskakraina.pl

Relacja - XIII Cecylianka

.

cecylianka2017Niedzielne popołudnie, 26 listopada 2017 roku minęło pod znakiem św. Cecyli – patronki muzyków. Tak jak górnicy mają św. Barbarę, a strażacy św. Floriana, tak muzycy szczególnym szacunkiem darzą św. Cecylię. Jej wspomnienie przypada na 22 listopada. Z tej okazji już trzynasty raz, Stowarzyszenie Mazureczek zorganizowało „Cecyliankę”. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w zabytkowym kościele pw. Narodzenia NMP w Racławicach w intencji zespołów działających w Parafii Racławice, której oprawę rokrocznie wykonuje Młodzieżowy Zespół „MAZURECZEK”.

Następnie muzycy wraz z rodzinami i zaproszeni goście wzięli udział w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach. Podczas spotkania, Mariusz Mazur – Przewodniczący Stowarzyszenia Mazureczek, a zarazem opiekun i dyrygent Młodzieżowego Zespołu Mazureczek i Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic i Czubrowic przywitał wszystkich zgromadzonych oraz wręczył liczne podziękowania. Złożył serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc i wsparcie udzielone Stowarzyszeniu Mazureczek, za okazane serce, życzliwość i zaangażowanie.

W ramach podziękowań, Jurajska Orkiestra Dęta z Racławic i Czubrowic pod batutą Mariusza Mazura dała koncert. Zagrano marsz „Benton Hall”, marsz „Góralu czy ci nie żal” oraz utwór koncertowy „Wiązanka melodii biesiadnych”. Krótkie fragmenty oprawy oraz koncertu prezentują poniższe filmiki.

Partnerami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który był reprezentowany przez Wojciecha Kozaka – Marszałka Województwa Małopolskiego, Gmina Jerzmanowice-Przeginia, reprezentowana przez Adama Piaśnika – Wójta Gminy oraz Lokalna Grupa Działania „Jurajska Kraina”, którą reprezentowała Dorota Buczek – Prezes Stowarzyszenia.

Cieszymy się, że możemy wspierać wydarzenia, które są zbieżne z naszymi celami. Tego typu przedsięwzięcia są dla Nas inspiracją i możliwością wypracowania najlepszych rozwiązań aktywizujących lokalną społeczność. Miło widzieć, jak lokalna tradycja jest kultywowana i przechodzi z pokolenia na pokolenie, a wszystko spajane jest przez osoby, które oddają się swojej pasji i bezinteresownie angażują w życie Stowarzyszenia Mazureczek. Życzymy wielu sukcesów i powodzenia w realizacji dalszych planów.

Fotogaleria z wydarzenia