ul. Szkolna 4,
32-043 Skała

+48 12 380 10 61
biuro@jurajskakraina.pl

Aktywizacja 2014-2020

Nietoperz na SłodkoCzy nietoperze mogą być słodkie? Dlaczego nie!

Po raz kolejny zapraszamy na konkurs kulinarny organizowany w ramach 4. Festiwalu Nietoperzy pt. "Nietoperz na słodko"! 

W tym roku do udziału zapraszamy 15 drużyn międzypokoleniowych: mama + dziecko, tata + dziecko, a może dziadek lub babcia z wnukiem? Przygotujcie wspólnie słodką potrawę lub wypiek nawiązujący motywem / wyglądem do nietoperza.

Zależy nam, abyście upichcili słodkiego nietoperza wspólnie, dlatego dokumentujcie wspólne tworzenie potrawy zdjęciami, filmikami i pokażcie nam w dniu konkursu, tj. 11 września.

 

 

Zapisów dokonujemy na miejscu poprzez przyniesienie wypieku na nasze stoisko od 12:30 do 14:30 i pobranie swojego numerka. Mamy tylko 15 miejsc, kto pierwszy ten lepszy! Dla wszystkich uczestników mamy upominki, a dla trzech najlepszych nietoperzowych słodkości atrakcyjne nagrody.

Zapoznaj się z regulaminem i do zobaczenia na Festiwalu! >> POBIERZ REGULAMIN <<

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin Konkursu NIETOPERZ NA SŁODKO.doc)Regulamin konkursu121 kB16 Pobieranie

Ulotka 4FN krzywe A5 14. EDYCJA FESTIWALU NIETOPERZY

ZAPRASZAMY JAKO WSPÓŁORGANIZATOR!

Po covidowej przerwie wracamy do Was z niepowtarzalnym wydarzeniem, jakim jest kolejna, czwarta już edycja Festiwalu Nietoperzy w Gminie Jerzmanowice - Przeginia. Impreza odbędzie się 10-11 września 2021 roku i wiemy, że w jej bogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie!

Jak co roku, program podzielony jest na sekcje: panel naukowy, rekreacyjno - sportowy i  artystyczno - kulturowy. Całość kończy się wielkim finałem pod Jaskinią Nietoperzową 11 września od 14:00.

LGD Jurajska Kraina jak co roku w ramach festiwalu organizuje konkurs kulinarny z nietoperzem w tle. Tym razem proponujemy konkurs międzypokoleniowy pt. "Nietoperz na Słodko", w którym pary będą rywalizować o najlepszy słodki wypiek z motywem nietoperza.

Zapoznaj się z programem załączonym do tego artykułu i zapisz na wydarzenia, bo ilość miejsc jest ograniczona!

ZAPISY DO 9 WRZEŚNIA: mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie: 12 380 10 61

 

MIĘDZYPOKOLENIOWY KONKURS KULINARNY "NIETOPERZ NA SŁODKO"

>> POBIERZ REGULAMIN <<

Załączniki:
Pobierz plik (Ulotka 4FN - krzywe A5-1.jpg)Plakat wydarzenia258 kB19 Pobieranie
Pobierz plik (Ulotka 4FN - krzywe A5-2.jpg)Program wydarzenia308 kB17 Pobieranie
Pobierz plik (Regulamin Konkursu NIETOPERZ NA SŁODKO.doc)Regulamin konkursu "NIETOPERZ NA SŁODKO"121 kB16 Pobieranie

1 min

Kolejny Turniej Sołectw z Jurajską Krainą za nami!

Mimo kapryśnej pogody, w niedzielę 29 sierpnia po dożynkach gminnych, sołeckie drużyny z Gminy Sułoszowa rywalizowały zaciekle o przechodni puchar Wójta Gminy Sułoszowa, który do tego dnia gościł u zwycięzców poprzedniej edycji turnieju - Sołectwa Wola Kalinowska.

Tym razem 5-osobowe drużyny sołectw: Sułoszowa I, Sułoszowa II, Sułoszowa III, Wola Kalinowska i Wielmoża zmierzyły się z konkurencjami:

1. Balony - drużyny biegły wężykiem wzdłuż trasy wyznaczonej snopkami tak, aby żaden z balonów znajdujących się pomiędzy zawodnikami nie wypadł podczas biegu

2. Plandeka - zadaniem drużyn było trafić piłką z odległości do celu - otworów wyciętych w plandece

3. Woda - drużyny napełniając woreczki lub kubeczki z wodą musiały jak najszybciej napełnić 1,5 - litrową butelkę dbając o to, aby jak najmniej wody wylało się podczas biegu

4. Melodia - w tej konkurencji drużyny walczyły śpiewając z pamięci piosenki na zawołanie tak, aby nie się nie powtarzały - wszystkie drużyny zaskoczyły nas pamięcią do tekstów i różnorodnością repertuaru: od wojskowych piosenek, przez disco po ludowe przyśpiewki

5. Ale jaja - 2 reprezentantów drużyn rzucało do siebie jajkami tak, aby nie wypadło. Trzeba przyznać, że chwyt drużyny mają znakomity!

Po podsumowaniu punktacji zwycięzcą okazało się sołectwo Sułoszowa I. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni nagrodami ufundowanymi przez LGD Jurajska Kraina. Nagrody wręczali Wójt Gminy Sułoszowa Stanisław Gorajczyk i Dyrektor Biura LGD - Piotr Foszcz.

 

 

Platat TS 2021 1 minZAPRASZAMY NA TURNIEJ SOŁECTW Z JURAJSKĄ KRAINĄ!

 

Dożynki to wielkie wydarzenie dla każdej wiejskiej społeczności. Czas żniw integruje mieszkańców poprzez całodzienną intensywną pracę i wieczorny odpoczynek przy ognisku, a obrzęd dożynek wieńczy trud rolników, którzy dziękują za plony.

Od kilku lat mamy przyjemność tworzyć nową tradycję, mianowicie wesołą rywalizację pomiędzy sołectwami w ramach Turnieju Sołectw.

Po covidowej przerwie zapraszamy serdecznie do obserwowania i kibicowania zmaganiom w Sułoszowej, które odbędą się już w tą niedzielę- 29 sierpnia po mszy świętej dożynkowej na boiskach koło przedszkola przy ul. Szkolnej. 

Czeka na Was moc atrakcji i zabawy. No i my, skromni współorganizatorzy, zapraszamy na swoje stoisko, gdzie będziecie mogli dowiedzieć się czegoś więcej o zbliżających się naborach!