ul. Szkolna 4,
32-043 Skała

+48 12 380 10 61
biuro@jurajskakraina.pl

Aktywizacja 2014-2020

thumb 978162 document bigJURA AKTYWNA Z NATURY - to pod tym hasłem spotykamy się w Waszych ulubionych lokalizacjach w Jurajskiej Krainie.
 
 
Zamek w Pieskowej Skale, Stawy hodowlane pstrąga ojcowskiego, Kaplica na Wodzie i Sanktuarium na Grodzisku oraz Boroniówka - Osada Młynarska - pod skrzydłami LGD jednoczymy się po raz kolejny i działamy intensywnie nad programem tegorocznego festiwalu. Szykujemy liczne atrakcje i niespodzianki, abyście mogli odkryć Jurajską Krainę w zupełnie nowej odsłonie.
 
17-19 września 2021 - zapisz sobie koniecznie tę datę i przybywaj do Doliny Prądnika! 💛❤️
alarm clock 2116007 1920Godzina 6:50 w niedzielny poranek nie sprzyja wczesnej pobudce, ale czasem warto wcześniej zacząć ostatni dzień weekendu aby zaczerpnąć inspiracji i odkryć Jurajską Krainę na nowo!
 
Nastawcie radioodbiorniki na 101.6 MHz, bo w Radio Kraków w programie "Małopolska Mozaika Sportowa" właśnie w niedzielę rano wysłuchacie wywiadu z naszym udziałem. Porozmawiamy z redaktorem Janem Stępniem o naszych ścieżkach nordic walking, nieodkrytych atrakcjach Jury i naszych najnowszych naborach na granty i konkursy. To m.in. dzięki środkom unijnym które dystrybuujemy, nasza Jurajska Kraina  roi się od obiektów rekreacji, aktywnego wypoczynku, placów zabaw.
W ten weekend złapcie mapkę i kije do nordic walking. Do zobaczenia na jurajskich szlakach!
grafika gra fbJak co roku LGD Jurajska Kraina w ramach festiwalu Juromania szykuje coś specjalnego.
 
Po rajdach nordic walking, tym razem klamrą spajającą drużyny i wszystkie atrakcje Juromanii w Dolinie Prądnika jest Mobilna Gra Terenowa z LGD Jurajska Kraina pod pysznym hasłem "Jurajska Dieta Smoka Wawelskiego - wędrówka spod herbu Zielona Pietruszka"!
 
Graj za pomocą telefonu w sobotę i w niedzielę. W wcześniejsze zapisy nie są wymagane.
Wystarczy pobrać i zainstalować darmową aplikację ActionTrack i przyjść na punkt startowy, jakim jest Brama Krakowska.   
 
Na miejscu pobierzesz kod QR, który aktywuje grę.
Weź ze sobą powerbank i / lub ładowarkę, wygodne buty i uśmiech.
Na końcu czekają Cię nagrody ;)
 
START o godz. 9:00.
 
Smacznej zabawy!

UWAGA - Nadchodzi JUROMANIA 2020!

W dniach 18-20.09.2020 r. w ponad dwudziestu lokalizacjach na Jurze odbędzie się Juromania 2020 – Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej.  Jest to impreza organizowana przez urzędy marszałkowskiego województw małopolskiego i śląskiego (przy współpracy  z JST oraz prywatnymi podmiotami). Na terenie Pieksowej Skały i Doliny Prądnika głównym organizatorem jesteśmy my: Lokalna Grupa Działania Jurajska Kraina.

Przedsmak tej niepowtarzalnej imprezy już 14 września o 14:00 na Rynku w Skale.  Na główny plac miasteczka starym zwyczajem zawitają heroldzi z grupy rekonstrukcyjnej, aby odczytać uroczyście zapowiedź tego doniosłego wydarzenia. Rycerze i dworzanie przeniosą nas w przeszłość Jurajskiej Krainy swoją inscenizacją historyczną, a następnie wręczą informatory o tegorocznej Juromanii wszystkim zainteresowanym.

Tego wydarzenia nie można przegapić.
Dołącz do wydarzenia na naszym Facebooku: KLIK
Wejdź na juromania.pl lub pobierz pełny program z Załącznika. Do zobaczenia na Jurze!

baner JUROMANIA wąski

Załączniki:
Pobierz plik (JUROMANIA 2020 - pełny program.pdf)JUROMANIA 2020 - pełny program.pdf734 kB295 Pobieranie