ul. Szkolna 4,
32-043 Skała

+48 12 380 10 61
biuro@jurajskakraina.pl

Aktualności z terenu LGD

Festiwal Nietoperzy 2017

.

festiwalnietoperzy2017 smallStowarzyszenie Ekoturystyki "Ostaniec", Stowarzyszenie "Ceramika bez granic", Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura" oraz Lokalna Grupa Działania "Jurajska Kraina" serdecznie zapraszają na FESTIWAL NIETOPERZY, który odbędzie się w Jerzmanowicach i Racławicach (gmina Jerzmanowice-Przeginia) 16 września 2017 roku.

To pierwsze tego typu wydarzenie na tym obszarze! Całość podzielona na trzy panele: naukowy, artystyczny i rekreacyjny pozwoli każdemu uczestnikowi znaleźć "coś dla siebie". Festiwal adresowany jest do szerokiego grona rodzin z dziećmi i młodzieży szkolnej, ale również do turystów, przewodników, instytucji samorządowych, ekspertów, pracowników placówek naukowych i seniorów.

Głównymi celami Festiwalu są promocja obszaru gminy jak i powiatu krakowskiego, ochrona przyrody a w szczególności nietoperzy, uatrakcyjnienie zajęć terenowych dla dzieci i młodzieży oraz organizacja interdyscyplinarnych lekcji przyrodniczych wprowadzając innowacyjność w edukacji. Festiwal ma również za zadanie podnieść standardy organizowanych imprez sportowych, edukacyjnych  i turystycznych adresowanych do społeczności lokalnej.

 

 


PANEL NAUKOWY

 • godz. 13:00-14:00 "Pozwólmy ocalić Małego Podkowca, czyli jak chronić nietoperze?", prelegent Piotr Firlej, miejsce: Zespół Szkół w Jerzmanowicach
 • godz. 14:00-15:00 "Budowa Geologiczna Regionu Krakowskiego, czyli skąd się wzięły amonity?", prelegent Piotr Freiwald, miejsce: Zespół Szkół w Jerzmanowicach
 • godz. 13:00 "Śladami Neandertalczyków" - zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej i ścieżki geologicznej, prelegent Piotr Ferdek, miejsce: Jaskinia Nietoperzowa (drugie wejście o godz. 14:00)

PANEL ARTYSTYCZNY

 • godz. 11:00 zwiedzanie z przewodnikiem kościoła w Racławicach "Jakie tajemnice kryją mury kościelne?", miejsce: wejście główne do kościoła w Racławicach (zwiedzanie trwa około 1 godziny)
 • godz. 12:00-15:00 plener malarski z zajęciami plastycznymi (konkurs plac malarskich), miejsce: boisko przy kościele w Racławicach
 • godz. 13:30-15:30 warsztaty ceramiczne z wykładem "Motyw nietoperza w sztuce" (konkurs prac warsztatowych), miejsce: Zespół Szkół w Jerzmanowicach

PANEL REKREACYJNY

 • godz. 10:00 podział na grupy i zwiedzanie z przewodnikiem Jaskini Małotowej, Dziewiczej, Nad Źródłem, miejsce: Dolina Będkowska, Brandysówka pod Sokolicą, Uwaga! wejście do Jaskini Małotowej - indywidualne
 • godz. 11:00 pokaz wspinaczkowy pod Dupą Słonia, miejsce: Dolina Będkowska (drugie wejście o godz. 13:00)
 • godz. 15:00 zjazd tyrolką, miejsce: Jaskinia Nietoperzowa
 • godz. 15:30 indywidualny konkurs kulinarny "Nietoperzowe Ciasto", miejsce: Jaskinia Nietoperzowa
 • godz. 16:00 Jurajskie Smaki, miejsce: Jaskinia Nietoperzowa

FINAŁ - godzina 16:00, Jaskinia Nietoperzowa

 • ogłoszenie wyników konkursów,
 • taniec nietoperza w wykonaniu SK-ART
 • wręczenie wyróżnienia "ZŁOTEGO PODKOWCA" w ramach projektu LIFE Podkowiec+
 • wręczenie statuetki "CERAMICZNEGO NIETOPERZA"
 • stoiska tematyczne: ceramiczne, czyli kramik z gadżetami, kulinarne "Jurajskie Smaki", alpinistyczne i speleologiczne, animacyjne z podkowcami, Muzeum Archeologiczne w Krakowie, LGD "Jurajska Kraina" 

Wszystkich chętnych do udziału w poszczególnych wydarzeniach, prosimy o zgłoszenie 
telefoniczne: 12 380 10 61
lub mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

zgłoszenia należy dokonać do 11 września 2017 roku


Podczas Festiwalu LGD "Jurajska Kraina" zaprasza wszystkich zainteresowanych możliwością pozyskania funduszy europejskich, na naszym stoisku będziemy prowadzić w tym zakresie doradztwo.

festiwalnietoperzy2017 organizatorzy 

Załączniki:
Pobierz plik (Plakat_krzywe.jpg)Plakat promujący wydarzenie1862 kB285 Pobieranie
Pobierz plik (mapka z dojazdem.jpg)Mapka z lokalizacją wydarzeń79 kB139 Pobieranie
stat4u